Kilpailukalenteri 2017-2018

      
Aika
YL/JT/ML
Kilpailu
HL/osallistujat
Paikka
Tulokset
    

 

     

Elokuu

     
      

Syyskuu

     
 29.9.-1.10. YL/JT Helsinki Trophy 17

Senior A, Ladies
Oona Ounasvuori (WD)
Jade Rautiainen
Emilia Toikkanen

Junior A, Ladies
Lotta Holma
Jea-Mikaela Hyryläinen
Emma Ignatius
Nella Noiva
Linnea Pikkarainen (WD)
Niina Viitaharju

Junior A, Men
Mikla Rasia

Advanced Novice, Girls
Linnea Fredriksson
Oona Kesti
Petra Lappalainen
Anna Åkerberg (WD)

Advanced Novice, Boys
Jan Ollikainen

Novice B
Emilia Karmi
Venla Lankinen
Henna Oinonen
Matilda Pitkänen
Ada Taipale
Emilia Tuovinen

Debs A, Girls
Fiona Ahonen
Ella-Lumia Koivuniemi
Oona Kunnas
Penni Passi

Debs A, Boys
Evert Mattila

Springs A, Girls
Lotta Artimo
Pipsa Astala
Kira Kankaanranta
Vilma Karttunen

Springs B, Girls
Alisa Gouatarbès
Helmi Kauranen
Vilma Kopu
Ronja Lindfors
Ella Linkova
Hilda Ruotsalainen
Adele Tynys

Springs B, Boys
Veikko Moilanen

Springs C, Girls
Mimi Salminen

Cubs, Girls
Laura Kullberg
Alisa Leinonen
Olivia Luoma
Tuuli Muurimäki
Maria Vaskelainen

Chicks, Girls
Lotta Astala

 HL / Pirkkola 

Senior A, Ladies
Jade Rautiainen 4. (SP 30,40 / FS 63,45 / 93,85)
Emilia Toikkanen 2. (SP 42,21 / FS 66,04 / 108,58)

Junior A, Ladies
Lotta Holma 21. (SP 21,53 / FS 32,22 / 53,75)
Jea-Mikaela Hyryläinen 17. (SP 33,05 / FS 48,67 / 81,72)
Emma Ignatius 4. (SP 41,16 / FS 62,42 / 103,58)
Nella Noiva 16. (SP 28,67 / FS 54,51 / 83,18)
Niina Viitaharju 14. (SP 31,32/ FS 54,76 / 86,08)

Junior A, Men
Mikla Rasia 1. (SP 36,54 / FS 62,05 / 98,59)

Advanced Novice, Girls
Linnea Fredriksson 4. (76,44)
Oona Kesti 15. (67,84)
Petra Lappalainen 8. (69,68)
 

Advanced Novice, Boys
Jan Ollikainen 4. (SP 26,18/FS 44,69 / 70,87)

Novice B
Emilia Karmi 31. (25,60)
Venla Lankinen 19. (32,04)
Henna Oinonen 17. (33,64)
Matilda Pitkänen 32. (19,03)
Ada Taipale 23. (30,03)
Emilia Tuovinen 15. (34,87)

Debs A, Girls
Fiona Ahonen 15. (40,36)
Ella-Lumia Koivuniemi 2. (47,10)
Oona Kunnas 35. (30,54)
Penni Passi 22. (36,33)

Debs A, Boys
Evert Mattila 2. (50,15)

Springs A, Girls
Lotta Artimo 21. (22,18)
Pipsa Astala 33. (19,23)
Kira Kankaanranta 27. (20,58)
Vilma Karttunen 31. (19,75)

Springs B, Girls (2006-7)
Alisa Gouatarbès 26. (29,33)
Vilma Kopu 27. (27,00)
Ronja Lindfors 25. (31,00)
Ella Linkova 28. (26,00)

SpringsB,Girls 1.7.2007 ->
Helmi Kauranen 7. (42,33)
Hilda Ruotsalainen 21. (29,00)
Adele Tynys 20. (30,67)

Springs B, Boys
Veikko Moilanen 1. (25,50)

Springs C, Girls
Mimi Salminen 6. (29,67)

Cubs, Girls, 2008
Laura Kullberg 26. (22,67)
Alisa Leinonen 10. (35,33)
Olivia Luoma 20. (27,33)
Maria Vaskelainen 18. (30,33)
Cubs, Girls, 2009
Tuuli Muurimäki 24. (23,67)

Chicks, Girls
Lotta Astala

      

Lokakuu

     
14. -15.10YL+JTSM-sarjat, 1 Valintakilpailu

YL
SM-seniorit
Oona Ounasvuori
Emilia Toikkanen
SM-juniorit
Emma Ignatius
Nella Noiva
Jade Rautiainen
Niina Viitaharju
SM-noviisit
Jan Ollikainen

JT
SM-seniorit
Lindfors+Pirinen
SM-noviisit
Rytkönen+Niskanen
 

KKJT/Kuusakoski

YL
SM-seniorit

3. Emilia Toikkanen (SP 36,23/ FS 67,06/ 103,89)
5. Oona Ounasvuori (LO 37,48/ FS 62,14/ 99,62)

SM-juniorit
8. Emma Ignatius (SP 35,33/ FS 66,29/ 101,62)
24. Nella Noiva (SP 26,42/ FS 50,64/ 77,06)
27. Niina Viitaharju (SP 24,39/ FS 47,21/ 71,60) 
Jade Rautiainen WD

SM-noviisit
3. Jan Ollikainen (SP 28,41/ FS 47,61/ 76,07)

JT
SM-seniorit
1. Lindfors+Pirinen (SD 39,89/FD 65,66/ 105,55)
SM-noviisit
1. Rytkönen+Niskanen (PD 10,19/ PD 9,76/ FD 40,45/60,40)
 

21.-22.10.YLSeniorit, juniorit 1. valintakilpailuLotta Holma
Jea-Mikaela Hyryläinen
 
KeLS / Kerava

24. Lotta Holma (58,03)
FNR Jea-Mikaela Hyryläinen SP 13. (28,10)

28.-29.10.YLSM-noviisit 1. valintakilpailuLinnea Fredriksson
Petra Lappalainen
Oona Kesti
Jan Ollikainen
Anna Åkerberg (WD)
EsJT / Espoo

SM-Noviisit, tytöt
4. Linnea Fredriksson (SP 33,75 / FS 54,32 / 88,07)
14. Oona Kesti (SP 28,09 / FS 50,97/ 79,06)
20. Petra Lappalainen (SP 30,34 / FS46,07 / 76,41)

SM-Noviisit, Pojat
1. Jan Ollikainen (SP 30.04 / FS 60.21 /90.25)

28.-29.10YLGlissExtra 2017

 

Junior A, ladies
Lotta Holma
Jea-Mikaela Hyryläinen WD
Nella Noiva
Junior A, men
Mikla Rasia
Novice B, girls
Emilia Karmi
Oona Kunnas
Venla Lankinen
Henna Oinonen
Penni Passi
Matilda Pitkänen
Ada Taipale
Emilia Tuovinen WD
Novice B, boys
Evert Mattila
Springs B, girls
Pipsa Astala
Kira Kankaanranta
Cubs A
Lotta Artimo
Vilma Karttunen

TVUK / Tallinna, Viro 
28.10.YLB-Silmut 1. aluevalintakilpailu HTK 
28.10.YLAluesilmut, kutsukilpailu Mimi SalminenRTL / Riihimäki 18. Mimi Salminen (33,67)

Marraskuu

     
3.11.YLKuukausikilpailu HL / Pirkkola 
4.11.YLMinit 2. lohko 1. aluevalintakilpailu + B-silmut kutsukilpailu TTK / Tikkurila 
12.11.YLDebytantit 1. valintakilpailuFiona Ahonen
Ella-Lumia Koivuniemi (WD)
Penni Passi
Evert Mattila
TapTL/Tampere

Debytantit, tytöt
10. Fiona Ahonen (41,09)
22. Penni Passi (36,54)
Debytantit, pojat
5. Evert Mattila (31,91)

18.-19.11YLSM-seniorit, SM-juniorit, 2. Valintakilpailu

SM-Seniorit
Oona Ounasvuori
Jade Rautiainen
Emilia Toikkanen
SM-Juniorit
Emma Ignatius
Nella Noiva
Mikla Rasia

PTL / Porvoo 
20.-25.11. YLISU Cup of Tyrol,

Junior A Ladies:
Emma Ignatius
Linnea Pikkarainen
Adv.Novice Girls:
Linnea Fredriksson
Adv.Novice Boys:
Jan Ollikainen

Innsbruck, Austria 
22.-26.11.YL/JTISU Open d'Andorra 2017Senior A Ladies:
Emilia Toikkanen
Oona Ounasvuori
Junior A Ladies:
Jade Rautiainen
Jea Hyryläinen
 
Canillo, Andorra 
24.-26.11.YLSantaClaus 2017 (Noviisit valintakilpailu ja IC)

Junior A, Ladies
Lotta Holma
Nella Noiva

Novice A, Girls
Anna Åkerberg
Petra Lappalainen
 
Novice B, Girls
Emilia Karmi
Oona Kunnas
Henna Oinonen
Ada Taipale
Emilia Tuovinen
 

Debs A, Girls
Fiona Ahonen

Debs A, Boys
Evert Mattila

Springs A, Girls
Lotta Artimo
 
Springs B, Girls
Adele Tynys
Helmi Kauranen
 
Springs C, Girls
Mimi Salminen
 
Cubs, Girls
Alisa Leinonen
Maria Vaskelainen

 

Varala Tiimi / Tampere

Junior A, Ladies
6. Nella Noiva (SP 32,13 / FS 55,26 / 87,39)
13. Lotta Holma (SP 29,94 / FS 34,52 / 64,46)

Novice A, Girls
1. Petra Lappalainen (SP 35,17 / FS 54,54 / 89,71)
 
FNR Anna Åkerberg SP 15. (19,26)
 
 
Novice B, Girls (2004)
7. Emilia Tuovinen (39,34)
9. Henna Oinonen (37,96)
22. Emilia Karmi (29,04)
 
Novice B, Girls (2005)
8. Oona Kunnas (37,15)
15. Ada Taipale (32,98)


Debs A, Girls
6. Fiona Ahonen (43,16)

Debs A, Boys
2. Evert Mattila (38,98)

Springs A, Girls
3. Lotta Artimo (28,78)
 
Springs B, Girls
9. Helmi Kauranen (37,33)
14. Adele Tynys (35,33)
 
Springs C, Girls
5. Mimi Salminen (25,00)
 
Cubs, Girls
6. Alisa Leinonen (36,00)
15. Maria Vaskelainen (25,33)

Joulukuu

     
1.12.YLKuukausikilpailu HL / Pirkkola 
3.12.YLNoviisit 1. ValintakilpailuEmilia Karmi
Oona Kunnas
Henna Oinonen
Ada Taipale
Emilia Tuovinen
Rovaniemi

6. Oona Kunnas (37,49)
12. Henna Oinonen (36,50)
16. Emilia Tuovinen (33,80)
24. Ada Taipale (30,69)
28. Emilia Karmi (27,08)

5.12.YLA-silmut 1. AluevalintakilpailuLotta Artimo
Pipsa Astala
Kira Kankaanranta
 
HTK

A-silmut 2006
12. Pipsa Astala (23,32)
13. Kira Kankaanranta (17,33)

A-Silmut 2007 ->
10. Lotta Artimo (25,55)

15.-17.12YLSM2018

SM-Seniorit
Oona Ounasvuori
Jade Rautiainen
Emilia Toikkanen

SM-Juniorit
Emma Ignatius
Mikla Rasia

HL / Trio Areena 
 

Tammikuu

     
 5.-7.1.2018YLFroggie Cup 2018 Debytantit ja IC

Junior B, Ladies
Lotta Holma

Advanced Novice, girls
Linnea Fredriksson
Petra Lappalainen

Advanced Novice, boys
Jan Ollikainen

Novice B, Girls
Venla Lankinen
Emilia Tuovinen

Debutants A, girls
Fiona Ahonen
Ella-Lumia Koivuniemi
Penni Passi

Debutants A, boys
Evert Mattila

Springs A, Girls
Pipsa Astala
Lotta Artimo

Springs B, Girls
Vilma Kopu
Hilda Ruotsalainen

Cubs, Girls
Olivia Luoma
Tuuli Muurimäki
Alisa Leinonen

HSK / Pirkkola 
5.-7.1.2018YL Crystal Cup 2018 
Senior A Ladies
Oona Ounasvuori (WD)
Jade Rautiainen 

Junior A Ladies
Nella Noiva 
Jea-Mikaela Hyryläinen

Novice A Girls
Oona Kesti
Anna Åkerberg

Novice B Girls
Matilda Pitkänen
Ada Taipale
Emilia Karmi

Springs A Girls
Kira Kankaanranta
Vilma Karttunen

Springs B Girls
Alisa Gouatarbes
Ronja Lindfors
Ella Linkova
Helmi Kauranen

Springs B Boys
Veikko Moilanen 

Cubs Girls
Ellen Loikkanen
Laura Kullberg 
Maria Vaskelainen

Cubs Boys
Kuura Könkkölä

Springs C
Mimi Salminen
ML / Mikkeli 
11.1.2018YLA-silmut 2. valintakilpailuLotta Artimo
Pipsa Astala
Kira Kankaanranta
Vilma Karttunen
ETK / Espoo 
13.-14.1.2018YLSM-noviisit 2. Valintakilpailu

Linnea Fredriksson
Petra Lappalainen (WD)
Oona Kesti
Anna Åkerberg
Jan Ollikainen

LTL / Lahti 
19.1.2018YL2. Valintakilpailu B-silmut ja minit  HL 
26.-30.1.2018YLBavarian Open Oberstdorf 
27.-28.1.2018YLJuniorit 2. valintakilpailu Lotta HolmaOulu 
      
      
      

Helmikuu

     
1.-4.2.2018YLPM-2018 Rovaniemi 
8.11.2.2018YLTriglav Trophy Slovenia 
11.2.2018YLDebytantit 2. valintakilpailuFiona Ahonen
Ella-Lumia Koivuniemi
Penni Passi
Evert Mattila
HSK / Trio Areena 
18.2.2018YLNoviisit 2. valintakilpailu
Emilia Karmi
Oona Kunnas
Venla Lankinen
Henna Oinonen
Matilda Pitkänen
Ada Taipale
Emilia Tuovinen
JyTLS / Jyväskylä 
20.2.2018YL

Aluemestaruuskilpailu
Debytantit ja Noviisit

Debytantit
Fiona Ahonen
Ella-Lumia Koivuniemi
Penni Passi
Evert Mattila
 

Noviisit
Emilia Karmi
Oona Kunnas
Venla Lankinen
Henna Oinonen
Matilda Pitkänen
Ada Taipale
Emilia Tuovinen

HL 
21.2.2018YLA-silmut aluemestaruuskilpailu HTK 
23.2.2018YLSM-nov ja SM-jun aluemestaruuskilpailu TTK 
23.2.2018 YLB-silmut kutsukilpailu TTK 
      
      

Maaliskuu

     
10.-11.3.2018 YLDebytantit ja Noviisit KF ja HF ETK 
16.3.2018YLB-silmut Aluemestaruuskilpailu ja HF EVT 
24.-25.3.2018YLSM-Noviisit SM ja HF   
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      

Huhtikuu

     
      
      

Toukokuu

     
      

Kesäkuu

     
      

Heinäkuu

 Kausi vaihtuu.