Kilpailukalenteri 2017-2018

Aika
YL/JT/ML
Kilpailu
HL/osallistujat
Paikka
Tulokset
    

 

     

Elokuu

     
      

Syyskuu

     
 29.9.-1.10. YL/JT Helsinki Trophy 17

Senior A, Ladies
Oona Ounasvuori
Jade Rautiainen
Emilia Toikkanen

Junior A, Ladies
Lotta Holma
Jea-Mikaela Hyryläinen
Emma Ignatius
Nella Noiva
Linnea Pikkarainen (WD)
Niina Viitaharju

Junior A, Men
Mikla Rasia

Advanced Novice, Girls
Linnea Fredriksson
Oona Kesti
Petra Lappalainen
Anna Åkerberg

Advanced Novice, Boys
Jan Ollikainen

Novice B
Emilia Karmi
Venla Lankinen
Henna Oinonen
Matilda Pitkänen
Ada Taipale
Emilia Tuovinen

Debs A, Girls
Fiona Ahonen
Ella-Lumia Koivuniemi
Oona Kunnas
Penni Passi

Debs A, Boys
Evert Mattila

Springs A, Girls
Lotta Artimo
Pipsa Astala
Kira Kankaanranta
Vilma Karttunen

Springs B, Girls
Alisa Gouatarbès
Helmi Kauranen
Vilma Kopu
Ronja Lindfors
Ella Linkova
Hilda Ruotsalainen
Adele Tynys

Springs B, Boys
Veikko Moilanen

Springs C, Girls
Mimi Salminen

Cubs, Girls
Laura Kullberg
Alisa Leinonen
Olivia Luoma
Tuuli Muurimäki
Maria Vaskelainen

Chicks, Girls
Lotta Astala

 HL / Pirkkola 
      

Lokakuu

     
21.-22.10.YLSeniorit, juniorit 1. valintakilpailu KeLS / Kerava 
28.-29.10.YLSM-noviisit 1. valintakilpailuLinnea Fredriksson
Petra Lappalainen
Oona Kesti
Jan Ollikainen
Anna Åkerberg
EsJT / Espoo 
28.-29.10YLGlissExtra 2017

Ilmoittautuminen 24.9. mennessä

Junior A
Novice B
Springs B
Cubs A
Cubs B

TVUK / Tallinna, Viro 
28.10.YLB-Silmut 1. aluevalintakilpailu HTK 
28.10.YLAluesilmut, kutsukilpailu Riihimäki 

Marraskuu

     
3.11.YLKuukausikilpailu HL / Pirkkola 
4.11.YLMinit 2. lohko 1. aluevalintakilpailu + B-silmut kutsukilpailu TTK / Tikkurila 
12.11.YLDebytantit 1. valintakilpailu Tampere 
18.-19.11YLSM-seniorit, SM-juniorit, 2. Valintakilpailu PTL / Porvoo 
20.-25.11. YLISU Cup of Tyrol,

Junior A Ladies:
Emma Ignatius
Linnea Pikkarainen
Adv.Novice Girls:
Linnea Fredriksson
Adv.Novice Boys:
Jan Ollikainen

Innsbruck, Austria 
22.-26.11.YL/JTISU Open d'Andorra 2017Senior A Ladies:
Emilia Toikkanen
Oona Ounasvuori
Junior A Ladies:
Jade Rautiainen
Jea Hyryläinen
 
Canillo, Andorra 
24.-26.11.YLSantaClaus 2017 (Noviisit valintakilpailu ja IC) Varala Tiimi / Tampere 

Joulukuu

     
1.12.YLKuukausikilpailu HL / Pirkkola 
3.12.YLNoviisit 1. Valintakilpailu Rovaniemi 
5.12.YLA-silmut 1. Aluevalintakilpailu   
15.-17.12YLSM-2017   
 

Tammikuu

     
      
      
      
      
      
      

Helmikuu

     
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      

Maaliskuu

     
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      

Huhtikuu

     
      
      

Toukokuu

     
      

Kesäkuu

     
      

Heinäkuu

 Kausi vaihtuu.