Historia

2017-2018

Luistelijat: Nina Berndtson, Tarja Hietala, Sara Hokkanen, Suvi Karen, Riikka Ketvell, Jenni Lempinen, Leena Leppänen, Jaana Nyholm, Merja Nättiaho, Anniina Ojutkangas, Kati Piirainen, Elina Riepponen, Noora Saarinen, Anna Suomalainen, Susanna Sykkö, Mari Taipale, Anna Uronen, Jutta Vaara, Anri Viskari-Lojamo, Jenna Voutilainen

Valmentajat: Anu Tuunanen, Sanni Levy

Teema: Kinky boots

Kauden 2017-2018 tapahtumat:

Vierumäen leiri6.-8.10.2017

 

 

1. kilpailu26.11.2017Lahti (LTL) 
Pikkujoulukilpailu15.12.2017Espoo (ETK) 
Aluemestaruuskilpailu13.1.2018Espoo (EsJT) 
2. kilpailu 20.1.2018Lappeenranta (SaiML) 
3. kilpailu17./18.3.2018Turku (VG-62) 

 

2016-2017

Luistelijat: Nina Berndtson, Tarja Hietala, Eeva Kankkunen, Suvi Karen, Anne Karttunen, Sini Keinänen, Heidi Koivisto, Kaisa Larjomaa, Jenni Lempinen, Leena Leppänen, Tiina Lilja, Jaana Nyholm, Merja Nättiaho, Anniina Ojutkangas, Kati Piirainen, Essi Rajaniemi, Elina Riepponen, Anna-Leena Rissanen, Laura Rytkönen, Noora Saarinen, Anna Suomalainen, Mari Taipale, Milla Virkki, Anri Viskari-Lojamo, Jenna Voutilainen

Valmentajat: Anu Tuunanen ja Satu Laitinen

Teema: Bollywood

Kauden 2016-2017 tapahtumat:

Pajulahden leiri7.-9.10.2016
HL:n jääshow5.-6.3.2017

 

1. kilpailu26.11.2016Kouvola (KouJT)sij. 5
EVT kutsukilpailu17.12.2016Myyrmäki (EVT)sij. 3
Aluemestaruuskilpailu15.1.2017Helsinki (HSK)sij. 5
NTL kutsukilpailu21.1.2017Klaukka (NTL)sij. 1
2. kilpailu 12.2.2017Turku (TRT)sij. 6
3. kilpailu18.3.2017Helsinki (HTK)sij. 6

ISU Adult Competition

27.5.2017

Oberstdorf, Saksa

sij. 1

 

2015-2016

Luistelijat: Nina Berndtson, Eeva Kankkunen, Suvi Karen, Anne Karttunen, Sini Keinänen (C), Anne Kesänen, Heidi Koivisto, Jenni Lempinen, Leena Leppänen, Jaana Nyholm, Merja Nättiaho, Johanna Oranen-Haavisto, Jatta Pihlajaniemi (A), Kati Piirainen, Anna Rapanen, Elina Riepponen, Anna-Leena Rissanen, Laura Rytkönen (A), Virpi Sinisalo, Minna Sormunen, Anna Suomalainen, Mari Taipale, Milla Virkki, Anri Viskari-Lojamo, Jenna Voutilainen

Valmentajat: Anu Tuunanen ja Satu Laitinen

Teema: Lavatanssien pyörteissä

Kauden 2015-2016 tapahtumat:

Someron leiri

Kutsukilpailu Klaukkalassa

1. kilpailu, Lappeenranta, sij. 3/3

Aluemestaruuskilpailu, Vantaa, sij. 3/3

Mozart Cup, Salzburg/Itävalta, sij. 1/5

2. kilpailu. Vantaa, sij.3/3

3. kilpailu, Espoo, sij. 3/3

HL:n kevätnäytös "Jääsatu Ruusunen". Joukkue esitti ompelijoita yhdessä aikuisjoukkue Créme de Mentsin kanssa.

2014-2015

Luistelijat: Nina Berndtson, Jenna Immonen, Eeva Kankkunen, Suvi Karen, Anne Karttunen, Sini Keinänen (C), Anne Kesänen, Heidi Koivisto (A), Jenni Lempinen, Leena Leppänen, Jaana Nyholm, Merja Nättiaho, Johanna Oranen-Haavisto, Jatta Pihlajaniemi, Kati Piirainen, Anna Rapanen, Elina Riepponen, Anna-Leena Rissanen, Laura Rytkönen, Virpi Sinisalo, Minna Sormunen, Anna Suomalainen, Mari Taipale, Anni Vesala, Milla Virkki, Anri Viskari-Lojamo, Jenna Voutilainen

Valmentajat: Anu Tuunanen ja Satu Laitinen

Teema: Hairspray

Kauden 2014-2015 tapahtumat:

Vierumäen leiri

1. kilpailu, sij. 2/2

Aluemestaruuskilpailu, sij. 1/2

2. kilpailu, sij. 2/2

3. kilpailu, sij. 2/2

ISU Adult Competition, Oberstdorf/Saksa sij. 2/7

Seuran näytöksessä, "Jääseikkailu Riossa", joukkue esitti merta yhdessä aikuisjoukkue Créme de Mentsin kanssa.

2013-2014

Luistelijat: Nina Berndtson, Riikka Eskelinen, Eeva Kankkunen, Suvi Karen, Anne Karttunen, Sini Keinänen (C), Heidi Koivisto (A), Leena Leppänen, Tiina Lilja, Jaana Nyholm, Merja Nättiaho, Johanna Oranen-Haavisto, Jatta Pihlajaniemi, Kati Piirainen, Anna Rapanen, Elina Riepponen, Anna-Leena Rissanen, Laura Rytkönen, Heli Salmenoja, Virpi Sinisalo, Minna Sormunen, Anna Suomalainen, Mari Taipale, Sanna Teräväinen, Anri Viskari-Lojamo, Jenna Voutilainen 

Valmentajat: Anu Tuunanen ja Satu Laitinen

Teema: Rockin' with Queen

Kauden 2013-2014 tapahtumat:

Vierumäen leiri

1. kilpailu, sij. 2/2

HL:n joulujuhla

Kutsukilpailu (HSK)

Aluemestaruuskilpailu, sij. 2/2

2. kilpailu, sij. 2/2

Kutsukilpailu (Turku) sij. 3/3

3. kilpailu, sij. 3/3

ISU adult competition, Oberstdorf, sij. 2/12

Seuran näytöksessä, "Sinbadin seikkailut", joukkue esitti karia meressä.

2012-2013

Luistelijat:

Heidi Auranen, Nina Berndtson, Riikka Eskelinen, Petra Kaipio, Hanna-Liisa Kangas, Eeva Kankkunen,  Anne Karttunen, Sini Keinänen (C), Heidi Koivisto (A), Kerttu Kouki, Saija Lehti, Leena Leppänen, Tiina Lilja, Henna Lähdeniemi, Jaana Nyholm, Johanna Oranen-Haavisto, Jatta Pihlajaniemi, Anna Rapanen, Elina Riepponen, Anna-Leena Rissanen, Laura Rytkönen, Heli Salmenoja, Jenni Salo, Virpi Sinisalo, Minna Sormunen, Anna Suomalainen, Mari Taipale, Elina Takkinen, Anri Viskari-Lojamo

Valmentajat: Anu Tuunanen ja Tiina Pesonen

Teema: Painajainen

Kauden 2012-2013 tapahtumat:

25.11.2012         1. Valintakilpailu, sij. 1 / 10

12.01.2013         2. valintakilpailu, sij. 1 / 11

19.01.2013         Kutsukilpailu (NTL), sij. 1 / 4

16.03.2013         Aluemestaruuskilpailu (HTK) sij. 1 / 7

23.03.2013         Loppukilpailu, (EVT) sij, 3 / 12

Seuran kevätnäytöksessä "Liisa Ihmemaassa" joukkue esiintyi servetteinä Hullun Hatuntekijän syntymättömyyspäiväjuhlissa.

 

2011-2012

Luistelijat:
Heidi Auranen, Riikka Eskelinen, Eeva Kankkunen, Anne Karttunen, Sini Keinänen (C), Heidi Koivisto (A), Kerttu Kouki, Saija Lehti, Kiira Lehtinen, Henna Lähdeniemi, Maria Mecklin, Johanna Oranen, Elina Riepponen, Anna-Leena Rissanen, Laura Rytkönen, Heli Salmenoja, Petra Salminen, Jenni Salo, Virpi Sinisalo, Minna Sormunen, Mari Taipale, Anri Viskari-Lojamo

Valmentajat: Anu Tuunanen ja Tiina Pesonen

Teema: Shall we dance?

Kauden 2011-2012 tapahtumat:

1. Valintakilpailu - sij. 1 / 11

Aluemestaruuskilpailu - sij. 1 / 8

2. Valintakilpailu - sij. 1 / 11 (30,74 p.)

Loppukilpailu - sij. 1/12 (31,72 p.)

International Adult Figure Skating Competition Oberstdorf, Saksa - sij. 1/3 (50,74 p.)

Seuran kevätnäytöksessä "Dumbon jääseikkailut" joukkue esiintyi mustina sirkushevosina.